Late Lunch at Mingle Cafe, Larnaca

Last weekend I had two pickups from Larnaca airport, with about 5 hours wait in between. I had to find a way to ease the pain of the near two hour drive one way and a long wait in between. Best way to pass time? Food and wine of course! I came across this newly opened cafe in Larnaca on Facebook and based on the pictures, it looked absolutely amazing. And I didn’t even see the menu yet!

Mingle Cafe is tucked away short walk from the promenade, which the locals would have no troubles finding, but I ended up going in circle and getting lost. Luckily, I spotted the tall building from the pictures I found online and as we arrived late afternoon, there were plenty of seats to choose from. Mingle Cafe is located at a bottom of QBIC City Hotel in the heart of Larnaca.

The small terrace somehow reminded me of the stylish cafes in Paris and the interior was even better. Beautifully decorated and welcoming, coming here feels like entering your friend’s living room. We were greeted by a very friendly waiter and offered the brunch menu. The menu is short, but full of surprises. I always appreciate a chef who takes care to do something a little different, with a twist, instead of betting all of his cards on the safe options. The menu had a few options for burgers, wraps, sandwiches and some vegan food too. I went for the avocado “burger” (I’m sure that’s not the official name) with poached eggs and my mum had one of the sandwiches with beetroot. The food looks stunning and tasted even better! Full of flavour and texture, I couldn’t wish for a better brunch after a long day of walking. Flushed down with a glass of wine of course!

If you ever fancy a real treat in Larnaca, try Mingle Cafe and bring along a friend! I can’t wait to come back next time!

Mingle Cafe, Ermou 153 Larnaca – building of QBIC City Hotel, tel. 24 209300

Recommended booking a table for brunch, especially weekends – later afternoons are not as busy.

SK:

V Larnake veľa času netrávim a ak mám pravdu povedať tak toto mesto veľmi neobľubujem. Domáci by ma určite poučili, ale mne osobne príde že sa celý život mesta koncentruje okolo promenády pri mori a zvyšok mesta za veľa nestojí. Ked som teda bola postavená pred situáciu že ma čakajú dve vyzdvihnutia z letiska v ten istý deň, s tým že medzi nimi ešte 5 hodín čakania, tak som rýchlo hľadala alternatívy ako si to čakanie spríjemniť.

Návštevy pamiatok som veľmi rýchlo zavrhla a plaž tak isto. Našťastie som si na Facebooku všimla túto úžasnú kaviareň a hned sa mi do Larnaky šoférovalo ľahšie. Maminu som vyzdvihla z letiska a po chvílke blúdenia v meste sme našli aj kaviareň. Po meste sa pomaly začali stavať vianočné trhy, všade rozvoniavalo varené víno a obchody sa pretekali s tým komu najviac svieti vianočný výklad. My sme sa pred tým ruchom a ľudmi naháňajúcimi sa za darčekmi schovali do Mingle Cafe. Kaviareň sa nachádza v budove hotela QBIC a bola otvorená len nedávno. Privítala nás vôňa kávy a úžasná atmoféra, ako keby sme vošli niekomu do obývačky. Na rebríku zavesené noviny, pri stenách pohodlné lavice a prominentný retro nápis ktorý vám dával na známosť kde sa nachádzate. Interiér bol úžasný a to sme ešte ani neochutnali jedlo. V kaviarni majú len brunch menu, teda niečo medzi raňajkami a obedom. Je veľmi krátke ale rozhodne nie nudné – môžete si vybrať zo zdravých hamburgerov, sandviče, wraps alebo aj palacinky. Ja som si vybrala hamburger s avokádom a varených vajíčkom a moja mamina vyskúšala ich sandvič s červenou repou. Jedlo chutilo ešte lepšie ako vyzeralo, škoda že nám nezostalo miesto na dezert. Personál je veľmi ochotný, usmievavý a príjemný. Ak máte volné poobedie v Larnake, určite túto kaviareň nevynechajte. Aj ked bez výhľadu na more, určite tu dostanete lepšie jedlo ako vo väčšine tých prímorských reštaurácií. 

mingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnaca
mingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnaca
mingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnacamingle cafe larnaca

2 Comments

  • Lu
   Author
   December 26, 2017 / 9:52 am

   Dakujem Simona!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.